Çağdaş Ses
AKTÜEL DÜNYA EKONOMİ MECLİS SİYASET GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT
SURİYE'DE EL KAİDE KATLİAMLARITarih 29 Temmuz 2013, 17:59 Editör: Editör

SURİYE'DE EL KAİDE KATLİAMLARI

AKP iktidarının desteğiyle Suriye’ye giren El Kaide bağlantılı çeteler son dönemde saldırılarını Kürtler üzerinde yoğunlaştırdı

Nusra Cephesi adlı grup Tel Abyad’da Kürtlerin dernek ve evlerini havaya uçururken propaganda niyetine patlama anlarını da görüntüledi . Suriye Kürtlerinin milis gücü YPG karşısında ağır kayıplar veren El Kaide’ye bağlı Irak-Şam İslam Devleti ile El Nusra Cephesi, kendi kameraları ile işledikleri suçları görüntüledi.

ANF’nin haberine göre Tel Ebyad’da Kürtlere ait evleri bomba ile imha eden çeteler, bir doçka silahına da sivil bir kişiyi elleri arkada bağlı bir şekilde asarken görüntülendi.

İslam Devleti kurma iddiasındaki El Kaide bağlantılı gruplar, Suriye’deki neredeyse bütün toplumsal kesimleri hedef alan insanlık ve savaş suçları işlemeye devam ediyor.

20 Temmuz’da Rakka bölgesindeki Tel Ebyad’da Kürt mahallelerine yönelik saldırıya geçen El Kaide çeteleri, Mala Gel (Halk Evi) ile Kürtlere ait birçok evi havaya uçurdu. YPG’nin ele geçirdiği El Nusra kamerasında, evlerin bombalanması, sivil insanlara yapılan işkence ve çocuklara yönelik eğitimler yer alıyor.

Savaşın ortasında yaşları 6 ila 10 arasındaki çocuklar insanlık suçlarına bulaşan savaşçılar tarafından eğitilirken, başlarına da “Lailaheillalah” yazılı bantlar bağlanmış.

AKP’NİN BİLGİSİ VE DESTEĞİ İLE

Çoğunluğu yabancı cihatçılardan oluşan Nusra Cephesi adlı grubun militanlarının Suriye’ye Türkiye üzerinden ve “güvenlik güçlerinin” bilgisi dahilinde girdiği; Hatay ve Adana’yı üs tuttuğu; yardımları Türkiye’de elde ettiği ve sınır hattını serbestçe kullandığı biliniyor.

Geçtiğimiz aylarda bu gruba Adana’da düzenlenen bir operasyonda 2 kilo sarin gazı ele geçirilmişti. El Kaide’nin ayrıca Bingöl başta olmak üzere Kürt kentlerinde de özel faaliyet içinde olduğu biliniyor.

CagdasSes.comGÜNDEM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İHSANOĞLU'NUN TWEETİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI

İHSANOĞLU'NUN TWEETİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun bir takipçisine attığı tweet, sosyal medyada çok konuşuldu.

SAVCILIKTA DAHA RAHAT İFADE VEREBİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM

SAVCILIKTA DAHA RAHAT İFADE VEREBİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM Gözaltınan alınan polislerden Ali Fuat Yılmazer dahil bir çok şüpheli, emniyette ifade vermeyi reddetti. Gözaltında...

İSRAİL'E DESTEK İÇİN 40 ÜLKEDEN 5 BİN GÖNÜLLÜ ASKER GİDİYOR

İSRAİL'E DESTEK İÇİN 40 ÜLKEDEN 5 BİN GÖNÜLLÜ ASKER GİDİYOR Gazze'ye yönelik katliamın şiddeti her geçen gün biraz daha artıran İsrail'e 40 ülkeden gönüllü 5 bin Yahud...

BEN ARTIK KARIŞMIYORUM

BEN ARTIK KARIŞMIYORUM Ali Babacan ile Erdoğan arasındaki bağların tamamen koptuğu belirtiliyor.

BUGÜN HEPSİ TESLİM OLACAK

BUGÜN HEPSİ TESLİM OLACAK Polislere yönelik operasyonda hakkında yakalama kararı çıkartılan emniyet amiri İsmail Arslan, emniyete giderek tes...

ARINÇ'TAN OPERASYON YORUMU: BİZİ AFFEDİN DEMELERİ LAZIM

ARINÇ'TAN OPERASYON YORUMU: BİZİ AFFEDİN DEMELERİ LAZIM Arınç, polisin polise sahurda düzenlediği operasyonla ilgili "Belli yerde yuvalanan insanların 'Bunları yaptık ...

YSK DEMİRTAŞ İÇİN AÇILAN HESABI İPTAL ETTİ

YSK DEMİRTAŞ İÇİN AÇILAN HESABI İPTAL ETTİ Yüksek Seçim Kurulu, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın yeni açılan hesap numarasını iptal etti.

İSRAİL ÜRÜNLERİNİ MASADAN KALDIRTTI

İSRAİL ÜRÜNLERİNİ MASADAN KALDIRTTI Siirt'te bir iftar yemeğine katılan Demirtaş, masadaki İsrail ürünlerinin kaldırılmasını istedi.

MARMARAY'IN YERALTI TÜNELLERİNDEKİ LEKELERİN SIRRI ÇÖZÜLEMİYOR

MARMARAY'IN YERALTI TÜNELLERİNDEKİ LEKELERİN SIRRI ÇÖZÜLEMİYOR Marmaray'da mühendisler koridorlarda fayanslar arasındaki renk değişiminin nedenini 6 aydır bulamadı. Uzmanlar ...
Ece S. ÖZTÜRK Ece S. ÖZTÜRK
CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ HASAN ÖREN BU BELGENİN KORKUSUNDAN MI SUSUYOR?
CAFER KAYADİBİ CAFER KAYADİBİ
FİKRİ FUKARA
ÇAĞDAŞ KALEM ÇAĞDAŞ KALEM
BİR SENE ÇOK MU GEÇ DERSİNİZ?
Erol SARIAL Erol SARIAL
"AMA KADINLAR DÖNMEYECEKLER YUVALARINA..."
İrfan KARACAN İrfan KARACAN
MENEKŞE İLE KORAY

Tüm videolar

  ALİ İSMAİL VE KATİLİ AYNI HASTENEDE
 

ALİ İSMAİL VE KATİLİ

   
  SURİYE'DE 2 AYLIK BEBEK ENKAZDAN KURTARILDI
 

SURİYE'DE 2 AYLI

   
  HAMİLE KADIN BÖYLE ATLADI
 

HAMİLE KADIN BÖYLE A

   
  CHP'DEN YAZLIKÇILARA KLİPLİ ÇAĞRI
 

CHP'DEN YAZLIKÇI

   

Tüm fotoğraflar

  KILIÇDAROGLU ISPARTA'DA
 

KILIÇDAROGLU ISPARTA

   
  CHP'Lİ AĞBABA'DAN KÜRECİK EYLEMİ
 

CHP'Lİ AĞBABA

   
  ELİ'NİN KÖMÜRÜNÜ YANDAŞA BÖYLE PEŞKEŞ ÇEKTİLER!
 

ELİ'NİN KÖMÜRÜNÜ

   
  KOZA ALTIN MADENİ VALİLİK OLURU
 

KOZA ALTIN MADENİ VA